Sürekli İşçi Alımına İlişkin Noter Kura Çekilişi Duyurusu

Bakanlığımıza 69 (altmış dokuz) sürekli işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi üzerinden başvuru yapan ve 17-29 Nisan 2024 tarihleri arasında başvuruya esas belgelerini teslim eden  adayların evrakları komisyon tarafından incelenmiştir.

Çanakkale, Trabzon ve Zonguldak illerinde Usta Gemici ünvanı ile Çanakkale ve Trabzon illerinde Yağcı ünvanına başvuruda bulunan, ilanda belirtilen şartları sağlayan adaylar için açık iş sayısının 4 (dört) katından fazla olması nedeniyle noter kura çekilişi yapılacaktır.

 İlanda belirtilen diğer il ve ünvanlar için evrak teslim eden ve başvuru şartlarını sağlayan aday sayısı, her il ve ünvan için açık iş sayısının 4 (dört) katına eşit ve az olması nedeniyle söz konusu adaylar noter kura çekilişine dahil edilmeden doğrudan sözlü ve sözlü/uygulamalı sınava katılmaya hak kazanmış olup noter kura çekilişinden sonra liste halinde yayımlanacaktır.

Noter kura çekilişi, Bakanlığımız Merkez Teşkilatı Konferans Salonunda (Hakkı Turayliç Caddesi No:5 Emek Çankaya / ANKARA) 6 Mayıs 2024 tarihi Pazartesi günü saat 15.00‘te gerçekleştirilecek olup isteyen adaylar kura çekilişine katılım sağlayabilecektir.

Sözlü ve sözlü/uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adaylara ilişkin listeler, Bakanlığımız internet adresi duyurular (www.uab.gov.tr/duyurular) bölümünde yayımlanacaktır.


İlanen duyurulur.